تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم چگونه است؟ پوست اطراف دور چشم بسیار ظریف و حساس است و میزان ظرافت و حساسیت آن ده ها برابر بیشتر از پوست سایر نقاط صورت می باشد که نیاز به مراقبت بسیار ویژه ای دارد.

جوانسازی اطراف چشم تاثیر قابل توجهی بر روی ظاهر فرد گذاشته و چنانچه درمان در این ناحیه به درستی انجام شود موجب رضایت زیاد فرد می شود.از طرف دیگر هر گونه ترمیم نادرست در این ناحیه تاثیر منفی زیادی بر صورت فرد داشته و موجب نا رضایتی می شود.

بدلیل ارتباطات سرخرگی بین شبکه کاروتید داخلی و خارجی تزریق ژل در زیر چشم و احتمال ورود مواد تزریق شده در اطراف چشم به شبکه سرخرگی کاروتید داخلی و عروق شبکیه روش تزریق مواد مزوتراپی، ژل و چربی در این ناحیه با تکنیک متفاوتی انجام می شود تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

تزریق فیلر زیر چشم، گونه و خط خنده

روش درمان تیرگی زیر چشم چگونه است؟

بدلیل نازک بودن پوست ناحیه زیر چشم غلظت اسید هیالورونیک در این ناحیه می بایست کمتر از سایر نقاط صورت باشد بعلاوه با رعایت کردن موارد زیر از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری می شود:

۱- بجای تزریق حجم زیاد فیلر در هر تزریق از مقادیر اندک استفاده شود بعبارت دیگر در زیر چشم بهتر است کمتر از مقدار مورد نیاز ژل تزریق شود و تزریق بیش از حد اجتناب شود.

۲-هر چند که دقت تزریق با کانولا به اندازه سوزن نیست؛ ولی بدلیل غیر نوک تیز بودن کانولا، احتمال سوراخ کردن سرخرگ بسیار کمتر از سوزن است و در نواحی اطراف چشم استفاده از کانولا برای پیشگیری از این عوارض توصیه می شود.

3-پر کردن شیار اشکی با تزریق فیلر اسید هیالورونیک روش موثری است ولی توجه نکردن به نقش رباط شیار اشکی و تاثیر قلاب مانندی که بر روی پوست اعمال می کند و در واقع پوست ناحیه شیار اشکی را در نزدیکی استخوان نگه می دارد موجب درمان ناکارآمد در این ناحیه می شود.

تکنیک تزریق با سوزن  علاوه بر افزایش ریسک کبود شدن در این موضع ، موجب حالت غیر طبیعی در این ناحیه شده و نتیجه درمان رضایت بخش نخواهد بود.

استفاده از کانولای غیر نوک تیز و اسید هیالورونیک با غلظت مناسب برای زیر چشم  و آزاد کردن نسبی رباط شیار اشکی گونه موجب تاثیرات درمانی ماندگارتر و طبیعی تر خواهد شد.

تزریق ژل در زیر چشم، گونه و زیر ابرو موجب بالا کشیدن و لیفت صورت شده است
تزریق ژل در زیر چشم، گونه و زیر ابرو موجب بالا کشیدن و لیفت صورت شده است

مراقبتهای بعد از تزریق ژل  زیر چشم چیست؟

در چند روز اول بعد از تزریق فیلر های اسید هیالورونیک تورم طبیعی وجود دارد که این موضوع بویژه در ناحیه زیر چشم  بیشتر دیده می شود.

استفاده از کمپرس سرد و پرهیز از مسکن های خانواده آسپرین NSAIDS به تسریع روند کاهش تورم کمک زیادی می کند.

مصرف نوشیدنی های الکلی به تشدید تورم کمک کرده و حداقل تا 48 ساعت می بایست اجتناب شود. بعلاوه ورزش های هوازی موجب افزایش جریان خون در بدن شده و تورم و کبودی را تشدید می کند و بهتر است تا چند روز انجام نشوند.

درمان شیار اشکی زیر چشم قبل و بعد
درمان شیار اشکی زیر چشم قبل و بعد با 2 سی سی فیلر

عوارض تزریق زیر چشم چیست؟

کبود شدن موضع تزریق بطور شایعی اتفاق می افتد که عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون و مسکن های خانواده آسپرین و استفاده از کانولا بجای سوزن از بروز آن جلوگیری می کند.

آبی رنگ شدن موضع یکی از عوارض تزریق ژل در زیر چشم است که بدلیل نازک بودن پوست این ناحیه ایجاد می شود و اصطلاحا به آن Tyndall effectمی گویند. این عارضه در واقع انعکاس نور از ژل تزریق شده است و بدلیل تزریق بیش از حد سطحی ژل بروز می کند. استفاده از غلظت اسید هیالورونیک مناسب برای هر موضع و پرهیز از تزریق بیش از حد سطحی به پیشگیری از بروز آن کمک می کند.

برای درمان این عارضه با تزریق هیالاز ژل تزریق شده تجزیه شده و از بدن دفع می شود. ایجاد گره زیر پوستی یا گرانولوما( Granuloma)  بدلیل کیفیت پایین ژل و یا واکنش بافتی از دیگر عوارض تزریق ژل در زیر چشم است که انتخاب تکنیک صحیح و مواد مرغوب از گلوله شدن ژل در زیر پوست جلوگیری می کند.

درمان پف زیر چشم
درمان پف زیر چشم

قیمت تزریق ژل زیر چشم چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت تزریق ژل لب بر اساس نوع و کیفیت ژل و  حجم تزریق شده ژل محاسبه می شود. در کلینیک زیبایی نیایش از برندهای مرغوب و با کیفیت برای تزریق زیر چشم استفاده می شود تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

شیار اشکی گونه و تیرگی زیر چشم برطرف شده است

برای مشاوره پیام دهید✍

4.8/5 - (106 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «تزریق ژل زیر چشم»

 1. با سلام شهریور 1401 یک بار فیلر هیومکس استفاده کردم، ولی با تزریق سوزنی بوده، خواستم ببینم با کانولا هم میشه و دقت کانولا تمام نواحی زیر چشمم رو کاملا پر میکنه؟ و اینکه شما چه فیلری رو پیشنهاد میدی. و در آخر هزینه فیلر چقدره. ممنون میشم

  1. درود بر sara54
   هر موضع صورت آناتومی متفاوتی نسبت به سایر اجزاء مجاور دارد و بنابراین در ناحیه زیر چشم فیلر با درجه G-PRIME بالا نباید استفاده شود چرا که موجب گلوله شدن و تورم در ناحیه حساس زیر چشم می شود، بنابراین در این موضع فیلر اسید هیالورونیک با G-PRIME پایین و کیفیت استاندارد استفاده می شود.
   در ناحیه زیر چشم تزریق با کانولا ارجح است چرا که ایمنی بالاتری نسبت به سوزن دارد و در عمق مناسب می توان فیلر را تزریق کرد.
   هزینه درمان بر حسب حجم فیلر مصرفی در هر جلسه می باشد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در معاینه حضوری مشخص می شود.
   موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای