تزریق ژل زیر چشم

  1. تزریق ژل زیر چشم چگونه است؟ پوست اطراف دور چشم بسیار ظریف و حساس است و میزان ظرافت و حساسیت آن ده ها برابر بیشتر از پوست سایر نقاط صورت می باشد که نیاز به مراقبت بسیار ویژه ای دارد.

جوانسازی اطراف چشم تاثیر قابل توجهی بر روی ظاهر فرد گذاشته و چنانچه درمان در این ناحیه به درستی انجام شود موجب رضایت زیاد فرد می شود.از طرف دیگر هر گونه ترمیم نادرست در این ناحیه تاثیر منفی زیادی بر صورت فرد داشته و موجب نا رضایتی می شود.

بدلیل ارتباطات سرخرگی بین شبکه کاروتید داخلی و خارجی تزریق ژل در زیر چشم و احتمال ورود مواد تزریق شده در اطراف چشم به شبکه سرخرگی کاروتید داخلی و عروق شبکیه روش تزریق مواد مزوتراپی، ژل و چربی در این ناحیه با تکنیک متفاوتی انجام می شود تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

تزریق ژل زیر چشم
تزریق ژل زیر چشم قبل و بعد

روش درمان تیرگی زیر چشم چگونه است؟

بدلیل نازک بودن پوست ناحیه زیر چشم غلظت اسید هیالورونیک در این ناحیه می بایست کمتر از سایر نقاط صورت باشد بعلاوه با رعایت کردن موارد زیر از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری می شود:

۱- بجای تزریق حجم زیاد فیلر در هر تزریق از مقادیر اندک استفاده شود بعبارت دیگر در زیر چشم بهتر است کمتر از مقدار مورد نیاز ژل تزریق شود و تزریق بیش از حد اجتناب شود.

۲-هر چند که دقت تزریق با کانولا به اندازه سوزن نیست؛ ولی بدلیل غیر نوک تیز بودن کانولا، احتمال سوراخ کردن سرخرگ بسیار کمتر از سوزن است و در نواحی اطراف چشم استفاده از کانولا برای پیشگیری از این عوارض توصیه می شود.

3-پر کردن شیار اشکی با تزریق فیلر اسید هیالورونیک روش موثری است ولی توجه نکردن به نقش رباط شیار اشکی و تاثیر قلاب مانندی که بر روی پوست اعمال می کند و در واقع پوست ناحیه شیار اشکی را در نزدیکی استخوان نگه می دارد موجب درمان ناکارآمد در این ناحیه می شود.

تکنیک تزریق با سوزن  علاوه بر افزایش ریسک کبود شدن در این موضع ، موجب حالت غیر طبیعی در این ناحیه شده و نتیجه درمان رضایت بخش نخواهد بود.

استفاده از کانولای غیر نوک تیز و اسید هیالورونیک با غلظت مناسب برای زیر چشم  و آزاد کردن نسبی رباط شیار اشکی گونه موجب تاثیرات درمانی ماندگارتر و طبیعی تر خواهد شد.

تزریق ژل زیر چشم با کانولا
تزریق ژل زیر چشم با کانولا

مراقبتهای بعد از تزریق ژل  چیست؟

در چند روز اول بعد از تزریق فیلر های اسید هیالورونیک تورم طبیعی وجود دارد که این موضوع بویژه در ناحیه زیر چشم  بیشتر دیده می شود.

استفاده از کمپرس سرد و پرهیز از مسکن های خانواده آسپرین NSAIDS به تسریع روند کاهش تورم کمک زیادی می کند.

مصرف نوشیدنی های الکلی به تشدید تورم کمک کرده و حداقل تا 48 ساعت می بایست اجتناب شود. بعلاوه ورزش های هوازی موجب افزایش جریان خون در بدن شده و تورم و کبودی را تشدید می کند و بهتر است تا چند روز انجام نشوند.

تزریق ژل زیر چشم قبل و بعد
تزریق ژل زیر چشم

عوارض درمان زیر چشم چیست؟

کبود شدن موضع تزریق بطور شایعی اتفاق می افتد که عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون و مسکن های خانواده آسپرین و استفاده از کانولا بجای سوزن از بروز آن جلوگیری می کند.

آبی رنگ شدن موضع یکی از عوارض تزریق ژل در زیر چشم است که بدلیل نازک بودن پوست این ناحیه ایجاد می شود و اصطلاحا به آن Tyndall effectمی گویند. این عارضه در واقع انعکاس نور از ژل تزریق شده است و بدلیل تزریق بیش از حد سطحی ژل بروز می کند. استفاده از غلظت اسید هیالورونیک مناسب برای هر موضع و پرهیز از تزریق بیش از حد سطحی به پیشگیری از بروز آن کمک می کند.

برای درمان این عارضه با تزریق هیالاز ژل تزریق شده تجزیه شده و از بدن دفع می شود. ایجاد گره زیر پوستی یا گرانولوما( Granuloma)  بدلیل کیفیت پایین ژل و یا واکنش بافتی از دیگر عوارض تزریق ژل در زیر چشم است که انتخاب تکنیک صحیح و مواد مرغوب از گلوله شدن ژل در زیر پوست جلوگیری می کند.

درمان پف زیر چشم
درمان پف زیر چشم

قیمت درمان تیرگی زیر چشم  چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت تزریق ژل لب بر اساس نوع و کیفیت ژل و  حجم تزریق شده ژل محاسبه می شود. در کلینیک زیبایی نیایش از برندهای مرغوب و با کیفیت برای تزریق زیر چشم استفاده می شود تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

شیار اشکی گونه و تیرگی زیر چشم برطرف شده است

برای مشاوره پیام دهید✍

4.8/5 - (103 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید