تزریق چربی و عوارض آن

معجزه جوانسازی با نانوفت زیر چشم در سال 1401❤

نانوفت زیر چشم چیست؟ تزریق چربی با ابعاد میکرو یا  میکروفت به منظور حجم دهی استفاده می شود. چنانچه در ناحیه پوست نازک و حساس پلک تزریق شود، ممکن است موجب ایجاد گره چربی در ناحیه زیر چشم شده که درمان سختی داشته و در بعضی موارد احتیاج به عمل جراحی برای تخلیه بافت اضافه در این ناحیه می شود.

نانوفت زیر چشم چگونه انجام می شود؟

به منظور پیشگیری از عوارض فوق و یکنواخت شدن ناحیه درمان ابعاد چربی باز هم کوچک تر شده که اصطلاحا نانوفت گفته می شود.  نانوفت زیر چشم برای جوانسازی پوست پلک و نواحی آسیب دیده آن استفاده می شود.

تفاوت میکروفت و نانوفت علاوه بر تفاوت در اندازه ذرات چربی و محل تزریق در زمان پاسخ به درمان نیز می باشد بطوریکه در  میکروفت نتیجه درمان بلافاصله قابل رویت است در حالیکه نتیجه درمان نانوفت با تاخیر یک تا سه ماه دیده می شود.

نانوفت زیر چشم
کاهش حجم توده چربی گونه موجب شیار اشکی می شود

درمان شیار اشکی و گودی زیر چشم با نانوفت زیر چشم چگونه است؟

در حدود ۳۰ سالگی توده چربی عمقی در زیر شیار اشکی که بعنوان یک پایه برای ساختارهای فوقانی عمل می کند Deep medial cheek fat اولین ساختار آناتومیک است که شروع به تحلیل رفتن می کند و در نتیجه علاوه بر کاهش حجم گونه ، پوست پلک به سمت پایین جابه جا می شود و در نتیجه شیار اشکی ایجاد می شود. با توجه به اینکه توده چربی DMCF غیر متحرک است و کاملا به استخوان چسبیده است کاهش حجم آن تاثیر نامطلوبی بر کل حالت چهره ، پلک تحتانی و گونه می گذارد.

حتما بخوانید  تزریق چربی لب قبل و بعد

با توجه به حساس بودن توده چربی عمقی زیر گونه DMCF به تغییرات شدید وزن ، تمرینات سنگین هوازی و رژیم های غذایی نامناسب توصیه می شود هرگونه رژیم غذایی تحت نظر پزشک انجام شود و بعلاوه ورزش های هوازی بطور اصولی و رعایت تعذیه مناسب همراه با مصرف مایعات و کالری فراوان صورت گیرد تا از تحلیل این توده چربی جلوگیری شود.

برای دیدن توضیحات دکتر مسافریان در مورد نانو فت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=cFwZiht0vHg

 

نانوفت زیر چشم
تزریق چربی زیر چشم قبل و بعد

 

 

کاربردهای دیگر نانوفت چیست؟

استحصال سلول های بنیادی خالص از نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص و سانتریفیوژ انجام می شود. سلول های بنیادی توانایی ترمیم در نقاط آسیب دیده بدن مثل فولیکول های مو را دارند و برای تقویت مو ، مایع حاصل از سانتریفیوژ که اصطلاحا SVF گفته می شود، بطور مستقیم به ناحیه پوست سر تزریق می شود.

SVF توانایی ترمیم و بازسازی فولیکول های آسیب دیده را دارد و نتیجه درمان در بعضی از مطالعات از پی آر پی موثرتر گزارش شده است.

SVF: Stromal Vascular Fraction

 

نانوفت زیر چشم
تزریق چربی زیر چشم

کرم نانوفت زیر چشم 

کاربرد دیگر SVF و  سلول های بنیادی در تولید یک نوع کرم بیولوژیک برای خود فرد است که اصطلاحا به آن بیوکرم گفته می شود. بیوکرم تاثیر فوق العاده ای در جوانسازی و ترمیم پوست فرد دارد.

برای تولید بیوکرم سلول های بنیادی جدا شده از چربی با آرنیکا و یک حامل مثل لیپودرم  یا متیل سلولز ترکیب شده تا بوی نامطبوع چربی خنثی شده و قوام یابد و سپس بعنوان کرم مرطوب کننده و ترمیم کننده بعد از درمان های پوستی از قبیل لیزر، میکرونیدلینگ و لایه برداری استفاده می شود.

حتما بخوانید  قیمت مرحله دوم تزریق چربی در سال 1401

بدلیل اینکه چربی کرم از بدن خود فرد گرفته شده است آلرژی و عوارض نامطلوب کرم های ترمیم کننده و لیفت کننده را ندارد و بعنوان موثرترین درمان برای جوانسازی و ترمیم پوست آسیب دیده می باشد.

 

نانوفت زیر چشم
تزریق چربی زیر چشم قبل و بعد

هزینه نانوفت زیر چشم چقدر است؟

قیمت تزریق نانوفت  بر اساس حجم چربی تزریق شده و مناطقی که چربی به آن موضع منتقل شده است محاسبه می شود. بعنوان مثال هزینه تزریق چربی نانو و میکرو بطور همزمان برای جای جوش بیشتر از تزریق  چربی میکرو برای گونه  می باشد که در معاینه حضوری  نوع درمان و هزینه مشخص می شود.

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

5 thoughts on “معجزه جوانسازی با نانوفت زیر چشم در سال 1401❤”

 • سلام
  من بهمن ماه نانوفت زیر چشم انجام دادم والان چربی جمع شده و متورم ‌قرمز شده آیا با زدن آنزیم این مشکل حل میشه ؟

  1. درود بر دهقان
   تزریق آنزیم هیالاز برای از بین بردن ژل اسید هیالورونیک انجام می شود و تاثیری بر روی چربی تزریق شده ندارد، بهتر است با انجام سونوگرافی نزد پزشک خودتان پیگیری نمایید.
   موفق باشید

   1. مزو چربی سوز که برای رفع غبغب و یا…..استفاده
    میشه تاثیری در از بین بردن این گلوله شدن چربی نداره ؟؟؟نانوفت که باید کامل جذب بشه چرا گلوله میشه ؟؟

 • سلام در نانوفت زیر چشم امکان گلوله شدن زیر پوست هست ؟؟من دیروز انحام دادم الان هم ورم داره هم یه لحظه دست زدم حس کردم ی جیزی زیر پوست هست….

  1. درود بر mrym
   چربی نانو دارای ابعاد بسیار کوچکی است و بر خلاف چربی میکرو که در ناحیه پلک گلوله می شود و نباید بالاتر از شیار اشکی تزریق شود، نانوفت را می توان شبیه پی آر پی در پلک تزریق کرد.
   البته در 48 ساعت اول بعد از تزریق تورم وجود دارد و با استراحت و کمپرس سرد به تدریج بر طرف می شود.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.