معجزه جوانسازی با نانوفت زیر چشم در سال 1403

نانوفت زیر چشم چیست؟ تزریق چربی با ابعاد میکرو یا  میکروفت به منظور حجم دهی استفاده می شود. چنانچه در ناحیه پوست نازک و حساس پلک تزریق شود، ممکن است موجب ایجاد گره چربی در ناحیه زیر چشم شده که درمان سختی داشته و در بعضی موارد احتیاج به عمل جراحی برای تخلیه بافت اضافه در این ناحیه می شود.

نانوفت زیر چشم چگونه انجام می شود؟

به منظور پیشگیری از عوارض فوق و یکنواخت شدن ناحیه درمان ابعاد چربی باز هم کوچک تر شده که اصطلاحا نانوفت گفته می شود.  نانوفت زیر چشم برای جوانسازی پوست پلک و نواحی آسیب دیده آن استفاده می شود.

تفاوت میکروفت و نانوفت علاوه بر تفاوت در اندازه ذرات چربی و محل تزریق در زمان پاسخ به درمان نیز می باشد بطوریکه در  میکروفت نتیجه درمان بلافاصله قابل رویت است در حالیکه نتیجه درمان نانوفت با تاخیر یک تا سه ماه دیده می شود.

کاهش حجم توده چربی گونه موجب شیار اشکی می شود
کاهش حجم توده چربی گونه موجب شیار اشکی می شود

درمان تیرگی و گودی زیر چشم با نانوفت چگونه است؟

در حدود ۳۰ سالگی توده چربی عمقی در زیر شیار اشکی که بعنوان یک پایه برای ساختارهای فوقانی عمل می کند Deep medial cheek fat اولین ساختار آناتومیک است که شروع به تحلیل رفتن می کند و در نتیجه علاوه بر کاهش حجم گونه ، پوست پلک به سمت پایین جابه جا می شود و در نتیجه شیار اشکی ایجاد می شود. با توجه به اینکه توده چربی DMCF غیر متحرک است و کاملا به استخوان چسبیده است کاهش حجم آن تاثیر نامطلوبی بر کل حالت چهره ، پلک تحتانی و گونه می گذارد.

با توجه به حساس بودن توده چربی عمقی زیر گونه DMCF به تغییرات شدید وزن ، تمرینات سنگین هوازی و رژیم های غذایی نامناسب توصیه می شود هرگونه رژیم غذایی تحت نظر پزشک انجام شود و بعلاوه ورزش های هوازی بطور اصولی و رعایت تعذیه مناسب همراه با مصرف مایعات و کالری فراوان صورت گیرد تا از تحلیل این توده چربی جلوگیری شود.

قبل و بعد تزریق چربی زیر چشم
تزریق چربی زیر چشم
 

کاربردهای دیگر نانوفت چیست؟

استحصال سلول های بنیادی خالص از نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص و سانتریفیوژ انجام می شود. سلول های بنیادی توانایی ترمیم در نقاط آسیب دیده بدن مثل فولیکول های مو را دارند و برای تقویت مو ، مایع حاصل از سانتریفیوژ که اصطلاحا SVF گفته می شود، بطور مستقیم به ناحیه پوست سر تزریق می شود.

SVF از طریق تجزیه نانوفت با آنزیم کلاژناز حاصل می شود و توانایی ترمیم و بازسازی فولیکول های آسیب دیده را دارد و نتیجه درمان در بعضی از مطالعات از پی آر پی موثرتر گزارش شده است.

SVF: Stromal Vascular Fraction

نانوفت در سطحی ترین لایه پوست تزریق می شود

تکنیک تزریق نانوفت

تفاوت نانوفت و SVF چیست؟

نانوفت امولسیون حاصل از شکستن مکانیکی سلول های چربی است در حالیکه SVF از طریق شکستن شیمیایی سلول های چربی با آنزیم کلاژناز است.

در نانوفت درصد سلول های مزانشیمی بافت چربی که محرک بازسازی و ترمیم هستند از قبیل ماکروفاژ وپریسایت حدود 70% است در حالیکه در SVF میزان این سلول ها بسیار ناچیز و حدود 7.3% است که بدلیل تجریه شیمیایی دیواره سلولی توسط کلاژناز است. نانوفت میزان بالاتری از ملکول های فعال جهت بازسازی بافتی دارد و تزریق وریدی آن ممنوع است در حالیکه از SVF جهت درمان ریزش موی آندروژنیک ، درمان آرتروز مفصلی و طب ورزش استفاده می شود. بعلاوه از SVF  در درمان cytokine storm در مراحل پیشرفته کوید بطور وریدی استفاده شده است.

از آنجا که SVF از نانوفت استحصال می شود می توان گفت که نانوفت دارای کلیه خواص SVF است و بعلاوه تهیه آن راحت تر و مقرون به صرفه تر است.مواردی که نمی توان از نانوفت استفاده کرد مثل درمان ریزش موی آندروژنیک ، تزریق داخل مفصلی و آسیب های ورزشی SVF جایگزین مناسبی است و در آینده ممکن است جایگزین  PRP شود. 

تزریق چربی نانو در زیر چشم قبل و بعد
چربی نانو قبل و بعد

کرم نانوفت زیر چشم 

کاربرد دیگر  نانوفت و سلول های بنیادی در تولید یک نوع کرم بیولوژیک برای خود فرد است که اصطلاحا به آن بیوکرم گفته می شود. بیوکرم تاثیر فوق العاده ای در جوانسازی و ترمیم پوست فرد دارد.

برای تولید بیوکرم سلول های بنیادی جدا شده از چربی با آرنیکا و یک حامل مثل لیپودرم  یا متیل سلولز ترکیب شده تا بوی نامطبوع چربی خنثی شده و قوام یابد و سپس بعنوان کرم مرطوب کننده و ترمیم کننده بعد از درمان های پوستی از قبیل لیزر، میکرونیدلینگ و لایه برداری استفاده می شود.

بدلیل اینکه چربی کرم از بدن خود فرد گرفته شده است آلرژی و عوارض نامطلوب کرم های ترمیم کننده و لیفت کننده را ندارد و بعنوان موثرترین درمان برای جوانسازی و ترمیم پوست آسیب دیده می باشد.

کرم نانوفت چیست؟

بر اساس مطالعات انتشار یافته در Pubmed  توسط پرفسور استیون کوهن، سلول های بنیادی چربی توانایی ترمیم در نقاط آسیب دیده بدن مثل جای جوش را دارند.

در این مطالعه از چربی نانو برای تولید یک نوع کرم بیولوژیک  استفاده می شود که از بدن خود فرد است و اصطلاحا به آن بیوکرم یا کرم نانوفت  گفته می شود و  تاثیر فوق العاده ای در جوانسازی و ترمیم پوست فرد دارد.

برای مطالعه مقاله نوشته شده در pubmed توسط پروفسور استیون کوهن بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دکتر مسافریان
 پروفسور استیون کوهن به همراه دکتر مسافریان

 

هزینه نانوفت زیر چشم چقدر است؟

قیمت تزریق نانوفت  بر اساس حجم چربی تزریق شده و مناطقی که چربی به آن موضع منتقل شده است محاسبه می شود. بعنوان مثال هزینه تزریق چربی نانو و میکرو بطور همزمان برای جای جوش بیشتر از تزریق  چربی میکرو برای گونه  می باشد که در معاینه حضوری  نوع درمان و هزینه مشخص می شود.

برای مشاوره پیام دهید✍

4.8/5 - (517 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
تفاوت میکروفت و نانوفت علاوه بر تفاوت در اندازه ذرات چربی و محل تزریق در زمان پاسخ به درمان نیز می باشد بطوریکه در  میکروفت نتیجه درمان بلافاصله قابل رویت است در حالیکه نتیجه درمان نانوفت با تاخیر یک تا سه ماه دیده می شود.

10 دیدگاه دربارهٔ «معجزه جوانسازی با نانوفت زیر چشم در سال 1403»

  1. درود بر سمیرا
   از هر موضعی که چربی اضافه داشته باشد می توان برداشت چربی انجام داد. با این وجود در اغلب موارد از ناحیه خارجی ران یا شکم و پهلو چربی برای تهیه NANOFAT برداشت می شود.
   موفق باشید

 1. سلام وقت بخیر
  من ۴۲ سالمه و زیر چشمم گود و تیره شده شش ماه قبل دو جلسه مزوتراپی کردم تاثیری نداشت. به نظر شما نانوفت برای من جواب میده؟ روش درمانی دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ متشکرم

  1. درود بر معصومه
   تیرگی زیر چشم ممکن است بدلیل افزایش رنگدانه ملانین ایجاد شود که درمان آن مزوتراپی یا پی آر پی است. دلیل دوم تیرگی زیر چشم تحلیل چربی زیر چشم است که موجب ایجاد سایه و تیرگی می شود و درمان آن پر کردن ناحیه زیر چشم با میکروفت و یا فیلر است.
   در مورد شما احتمال دوم بیشتر است و با پر کردن ناحیه زیر چشم ، سایه و تیرگی حاصل از آن برطرف می شود.
   موفق باشید

 2. سلام در نانوفت زیر چشم امکان گلوله شدن زیر پوست هست ؟؟من دیروز انحام دادم الان هم ورم داره هم یه لحظه دست زدم حس کردم ی جیزی زیر پوست هست….

  1. درود بر mrym
   چربی نانو دارای ابعاد بسیار کوچکی است و بر خلاف چربی میکرو که در ناحیه پلک گلوله می شود و نباید بالاتر از شیار اشکی تزریق شود، نانوفت را می توان شبیه پی آر پی در پلک تزریق کرد.
   البته در 48 ساعت اول بعد از تزریق تورم وجود دارد و با استراحت و کمپرس سرد به تدریج بر طرف می شود.
   موفق باشید

 3. سلام
  من بهمن ماه نانوفت زیر چشم انجام دادم والان چربی جمع شده و متورم ‌قرمز شده آیا با زدن آنزیم این مشکل حل میشه ؟

  1. درود بر دهقان
   تزریق آنزیم هیالاز برای از بین بردن ژل اسید هیالورونیک انجام می شود و تاثیری بر روی چربی تزریق شده ندارد، بهتر است با انجام سونوگرافی توده چربی زیر چشم بررسی و تخلیه شود. مراجعه نزد پزشک درمانگر توصیه می شود.
   موفق باشید

   1. مزو چربی سوز که برای رفع غبغب و یا…..استفاده
    میشه تاثیری در از بین بردن این گلوله شدن چربی نداره ؟؟؟نانوفت که باید کامل جذب بشه چرا گلوله میشه ؟؟

    1. کوکتل های Mesotherapy در از بین بردن چربی تزریق شده تاثیر چندانی ندارند و چنانچه اصول علمی در استحصال نانوفت رعایت شده باشد و سلول های چربی وارد امولسیون نشده باشند، عوارض جانبی از قبیل کیست چربی یا توده چربی در زیر پوست ایجاد نمی شود
     موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای