خانه / جراحی زیبایی / نانوفت زیر چشم

نانوفت زیر چشم

نانوفت زیر چشم چیست؟

تزریق چربی با ابعاد میکرو یا  میکروفت به منظور حجم دهی استفاده می شود و چنانچه در ناحیه پوست نازک و حساس پلک تزریق شود ممکن است موجب ایجاد گره چربی در ناحیه زیر چشم شده که درمان سختی داشته و در بعضی موارد احتیاج به عمل جراحی برای تخلیه بافت اضافه در این ناحیه می شود. به منظور پیشگیری از عوارض فوق و یکنواخت شدن ناحیه درمان ابعاد چربی باز هم کوچک تر شده که اصطلاحا نانوفت گفته می شود و برای جوانسازی پوست پلک و نواحی آسیب دیده از آن استفاده می شود. تفاوت میکروفت و نانوفت علاوه بر تفاوت در اندازه ذرات چربی و محل تزریق در زمان پاسخ به درمان نیز می باشد بطوریکه در  میکروفت نتیجه درمان بلافاصله قابل رویت است در حالیکه نتیجه درمان نانوفت با تاخیر یک تا سه ماه دیده می شود.

نانوفت زیر چشم
تزریق نانوفت زیر چشم قبل و بعد

نانوفت برای جای جوش چگونه است؟

نانوفت دارای مقدار فراوانی سلول بنیادی است که توانایی تبدیل شدن به سلول های دیگر را دارند. نانوفت در واقع یک امولسیون از سلول های چربی است که حاوی مقادیر فراوانی از سلول های بنیادی می باشد. چنانچه  چربی نانو در لایه اپیدرم و درم پوست آسیب دیده تزریق شود ،توانایی ترمیم بالایی خواهد داشت. برعکس میلی فت و میکروفت که در نواحی خاص و در زیر پوست تزریق می شوند نانوفت در هر جای بدن که احتیاج به جوانسازی داشته باشد قابل تزریق است.

نانوفت زیر چشم
مراحل تزریق نانوفت زیر چشم

تزریق نانوفت برای جای جوش موجب تولید کلاژن در ناحیه اسکار شده که البته این درمان همزمان با سابسیژن انجام می شود تا حداکثر بازدهی را داشته باشد. در جای جوش های عمقی علاوه بر نانوفت که در لایه اپیدرم و درم تزریق می شود ممکن است به منظور حجم دهی بیشتر از میکروفت هم در لایه های عمقی پوست استفاده شود تا تاثیر درمان مضاعف شود.

حتما بخوانید  نانوفت چيست
نانوفت برای جای جوش
نانوفت برای جای جوش قبل و بعد

کاربردهای دیگر نانوفت چیست؟

استحصال سلول های بنیادی خالص از نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص و سانتریفیوژ انجام می شود. سلول های بنیادی توانایی ترمیم در نقاط آسیب دیده بدن مثل فولیکول های مو را دارند و برای تقویت مو ، مایع حاصل از سانتریفیوژ که اصطلاحا SVF گفته می شود بطور مستقیم به ناحیه پوست سر تزریق می شود. SVF توانایی ترمیم و بازسازی فولیکول های آسیب دیده را دارد و نتیجه درمان در بعضی از مطالعات از پی آر پی موثرتر گزارش شده است.

SVF: Stromal Vascular Fraction

نانوفت زیر چشم
تزریق نانوفت زیر چشم قبل و بعد

کاربرد دیگر SVF و  سلول های بنیادی در تولید یک نوع کرم بیولوژیک برای خود فرد است که اصطلاحا به آن بیوکرم گفته می شود و  تاثیر فوق العاده ای در جوانسازی و ترمیم پوست فرد دارد. برای تولید بیوکرم سلول های بنیادی جدا شده از چربی با آرنیکا و یک حامل مثل لیپودرم  یا متیل سلولز ترکیب شده تا بوی نامطبوع چربی خنثی شده و قوام یابد و سپس بعنوان کرم مرطوب کننده و ترمیم کننده بعد از درمان های پوستی از قبیل لیزر ، میکرونیدلینگ و لایه برداری استفاده می شود. بدلیل اینکه چربی کرم از بدن خود فرد گرفته شده است آلرژی و عوارض نامطلوب کرم های ترمیم کننده و لیفت کننده را ندارد و بعنوان موثرترین درمان برای جوانسازی و ترمیم پوست آسیب دیده می باشد.

 

نانوفت زیر چشم
نانوفت زیر چشم قبل و بعد

هزینه نانوفت چقدر است؟

قیمت تزریق نانوفت  بر اساس حجم چربی تزریق شده و مناطقی که چربی به آن موضع منتقل شده است محاسبه می شود. بعنوان مثال هزینه تزریق چربی نانو و میکرو بطور همزمان برای جای جوش بیشتر از تزریق  چربی میکرو برای گونه  می باشد که در معاینه حضوری  نوع درمان و هزینه مشخص می شود.

حتما بخوانید  جراحی پف بالای چشم

تبدیل چربی میکرو به نانو جهت یکنواخت شدن امولسیون در کلیپ زیر نمایش داده شده است:

 

درباره ی Admin

2 دیدگاه

 1. سلام
  من بهمن ماه نانوفت زیر چشم انجام دادم والان چربی جمع شده و متورم ‌قرمز شده آیا با زدن آنزیم این مشکل حل میشه ؟

  • درود بر دهقان
   تزریق آنزیم هیالاز برای از بین بردن ژل اسید هیالورونیک انجام می شود و تاثیری بر روی چربی تزریق شده ندارد، بهتر است با انجام سونوگرافی نزد پزشک خودتان پیگیری نمایید.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button