گونه گذاری قبل و بعد

ژل خط خنده قبل و بعد

 ژل خط خنده چیست؟

ژل خط خنده از موادی ساخته شده که  در بدن یافت شده و برای پر کردن  خط خنده عمیق استفاده می شود. اولین ماده معرفی شده بعنوان ژل خط خنده کلاژن بود که بدلیل ماندگاری کوتاه (4-2 ماه) و ایجاد حساسیت پوستی عملا کنار گذاشته شد.

ماده دوم اسید هیالورونیک است که در بافت همبند بطور طبیعی یافت می شود و قوام انعطاف پذیری داشته و نیمه عمر طولانی تری دارد. با افزایش سن میزان تولید کلاژن و اسید هیالورونیک در پوست کاهش یافته که منجر به شلی و کدر شدن پوست می شود. نیمه عمر اسید هیالورونیک در بدن 24 ساعت می باشد و توسط آنزیم هیالورونیداز سریعا متابولیسم می شود.

برای افزایش نیمه عمر این ملکول آنرا بشکل پیوندهای متقاطع تهیه می نمایند (cross- linked) با اینکار ماندگاری این ماده در بدن افزایش یافته وبه 12-9 ماه می رسد. اسید هیالورونیک در دونوع مشتق شده از منشاء حیوانی و منشاء باکتریال وجود دارد. بدلیل افزایش آلرژی و حساسیت به نوع حیوانی تمایل به استفاده از اسید هیالورونیک گرفته شده از منشاء باکتریایی بیشتر شده است.

اسید هیالورونیک با منشاء باکتریال قبل از تزریق احتیاج به تست حساسیت ندارد ودر درجه حرارت اتاق قابل نگهداری است.در  ادامه مطلب ژل خط خنده  و انواع  ژل های موجود در بازار و قیمت آنها شرح داده شده است.

گونه گذاری قبل و بعد
تزریق ژل گونه

بوتاكس بهتر است يا ژل؟

دو نوع چین و چروک در پوست وجود دارد 1- چروک دینامیک که با هیجانات روی پوست ایجاد می شوند و در حالت استراحت از بین می روند که این دسته به تزریق بوتاکس بخوبی پاسخ می دهند. 2-چروکی که استاتیک هستند و در حالت استراحت هم روی پوست وجود دارند و با تزریق ژل درمان می شوند.

گاهی از اوقات چین و چروک صورت ترکیبی از دو حالت فوق می باشند بعبارت دیگر چروک در حالت استراحت وجود دارد ولی با هیجان عمق آن بیشتر می شود. مثلا خطوط اخم ممکن است آنقدر عمیق شده باشد که در حالت استراحت هم دیده شوند. در این حالت اول بوتاکس تزریق می شود و دو هفته بعد از مشخص شدن نتیجه تاثیر آن از ژل استفاده می شود که ترکیب ژل و بوتاکس بطور هم افزا می باشد(synergism)

حتما بخوانید  بهترین قیمت فیلر چانه در سال 1401

هر چند که می توان همزمان ژل و بوتاکس را در یک ناحیه و در یک جلسه انجام داد. بطور کلی می توان گفت بوتاکس برای قسمت فوقانی صورت استفاده می شود و ژل برای قسمت های تحتانی صورت کاربرد دارد .

قيمت بوتاكس و ‍ژل بسته به  كيفيت مواد مصرفي متفاوت مي باشد ولي  در صورت استفاده از مواد مرغوب قيمت ژل تقريبا دو برابر بوتاكس است با توجه به ماندگاري ژل بمدت طولاني تر (9 تا 12 ماه) در مقاسيه با بوتاكس ( 4 تا 5 ماه) هر دو بار تزريق بوتاكس معادل  يكبار تزريق ژل مي باشد ودر نهايت هزينه هر دو برابر مي شود.

قبل و بعد تزریق ژل خط خنده
تزریق ژل خط خنده

موارد منع تزریق ژل خط خنده

سابقه حساسیت به تخم مرغ ، عفونت فعال پوستی مثل تب خال ، دوران بارداری و شیردهی ، سابقه تشکیل کلوئید در پوست و ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون و مصرف داروهای ضد انعقادی مثل وارفارین از موارد منع تزریق ژل هستند.

انجام لیزر درمانی ، میکرودرو ابرژن و لایه برداری شیمیایی ( پیلینگ ) بطور همزمان با تزریق ژل تداخل داشته و غیر مجاز می باشند.

ژل خط خنده
ژل خط خنده

انواع ژل  تزریق خط خنده کدامند؟

ژل ژوویدرم در دو سرنگ 0.8 میلی لیتری بسته بندی می شود و نسل جدید محصولات با ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر به بازار عرضه شده است.  زیرگروه Voluma XC بدلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک مناسب تزریق در لایه های عمقی است و برای گونه گذاری استفاده می شود. زیر گروه ژوویدرم Vollure مناسب تزریق در خط خنده است و تا 18 ماه ماندگاری دارد.

جهت برجسته سازی لب و تزریق لب زیرگروهVolbella توصیه می شود که  بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی تر بعد از تزریق ایجاد می کند. . ژل رستیلن Restylaneمحصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد  و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است با این وجود در عمل بعد از تزریق ژوویدرم نرم تر است و در چند روز اول بعد از تزریق ورم  کمتری ایجاد می کند.

حتما بخوانید  هیالورونیداز آنزیم شفا بخش❤

تفاوت ژل های اروپایی و آمریکایی در چیست؟

برندهای اروپایی رقابت سنگینی با رقبای آمریکایی خود آغاز کرده اند،  که از میان آنها ژل هیومکس ساخت سوئیس می باشد و بصورت 2 سرنگ یک سی سی عرضه شده است  و کیفیت و قیمت مناسبی دارد. دارای زیر گروه های متعددی می باشد نوع Kiss برای تزریق به لب می باشد  Ultra-deep دارای غلظت بالاتر و ماندگاری طولانی تری است و مناسب برای خطوط خنده عمیق و گونه گذاری است و نوع Deep-line برای چروک های سطحی تر در خط اخم و چروک های عمودی لب فوقانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم  می باشد.

ژل تئوسیال نیز یک برند سوئیسی است که دارای زیر گر و های کیس و دیپ لاین و  اولترا دیپ می باشد و به نسبت قیمت دارای کیفیت متوسطی است .برند اروپایی دیگر ژل الاینا Alayna می باشد که محصول کشور آلمان است. و در زیر گروه های lip  وShape به ترتیب  برای حجم دهی لب و صورت عرضه شده اند و کیفیت مطلوبی دارند.

ژل Skin fill و Idea ساخت ایتالیا هستند و در زیر گروههای مختلف موجود می باشند.

ژل پرفکتا Perfectha ساخت فرانسه است و چند زیر گروه دارد: زیر گروه Deep  برای خط خنده ، گونه گذاری و حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب استفاده می شود. زیر گروه Derm برای درمان چروک های سطحی اطراف چشم ، دهان و خط اخم  و همچنین برجسته کردن و حاشیه دادن لب استفاده می شود.زیر گروه Subskin در لایه زیر پوست و بوسیله کانولا تزریق می شود و برای گونه گذاری و درمان  اسکارهای عمقی استفاده می شود و 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد و زیر گروه Fineline  برای پر کردن چروک های سطحی اطراف دهان و چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم مصرف می شود.

حتما بخوانید  آنزیم لب چیست💋

ژل رووفیل Revofil و نورامیس ساخت کشور هستند و ژل لب ریون Reyoun Gel ساخت چین است.

عوارض تزریق ژل خط خنده

به منظور کاهش درد 30 ثانیه قبل از تزریق از کمپرس یخ استفاده می شود . بعلاوه می توان از کرم EMLA برای بی حسی پوست 45-30 دقیقه قبل از تزریق در ناحیه مورد نظر استفاده کرد.

مختصر قرمزی ، تورم و احساس کوفتگی ممکن است در محل تزریق ایجاد شود که با کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود.

مصرف مسکن های خانواده NSAID از قبیل آسپرین، ایندومتاسین ، ایبوپروفن و …. بدلیل ایجاد اختلال در سیستم انعقاد خون و احتمال ایجاد کبودی و خون مردگی در محل تزریق ممنوع می باشد. استحمام با آب داغ و انجام تمرینات ورزشی سنگین در 24 ساعت بعد از تزریق مجاز نمی باشد.

هزینه تزریق ژل خط خنده چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت تزریق ژل خط خنده  بر اساس نوع و کیفیت ژل و  حجم تزریق شده ژل در صورت ( بر حسب میلی لیتر) محاسبه می شود.

برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و ژل های چینی و کره ای پایین ترین قیمت را دارند. بعنوان مثال هزینه تزریق ژل ژوویدرم  به گونه که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل  که ایتالیایی  است بالاتر است.

 

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

https://instagram.com/hosseinmosaferian

پروفایل تلگرام
https://telegram.me/aesthetics2016

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

local_offerevent_note آگوست 6, 2014

account_box Admin


local_offer

11 thoughts on “ژل خط خنده قبل و بعد”

 • با سلام خدمت آقای دکتر
  آیا تزریق ژل برای خط خنده درد داره و قیمت آن چقدره؟
  سپاسگذارم

  1. درود بر راضیه خانم
   تزریق ژل خط خنده دردناک است به همین دلیل با بلوک عصب سه قلو درد به کلی از بین می رود. اینکار شبیه تزریق مواد بی حسی در دندانپزشکی می باشد.
   هزینه تزریق خط خنده بر اساس برند فیلر متفاوت است برای اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید
   تزریق ژل خط خنده

 • سلام آقای دکتر
  میخواستم بدونم شما ژل برای چانه هم تزریق میکنید؟
  ژل الاینا چقدر هست هزینه اش برای هر سی سی؟
  ممنون

  1. درود بر شما
   ژل الاینا یک برند آلمانی است و مورد تایید وزارت بهداشت هم هست و برای چانه هم تزریق می شود.قیمت بر حسی سی سی محاسبه می شود.
   موفق باشید

 • با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  بنده حدود سه سال پیش تزریق ژل خط خنده انجام دادم که جای آن تا مدتها به صورت یک برآمدگی وجود داشت که حدود یک سال پیش با آمپول هیالورونیداز هم برطرف نشد. آیا راه حل دیگری برای رفع آن وجود دارد ؟

  1. درود بر سمیه خانم
   هیالورونیداز یک آنزیم است و صرفا ژل های اسید هیالورونیک را تجزیه می کند. فیلرهایی که پایه متفاوتی داشته باشند از قبیل ژل پاژ یا ریدیس با این درمان بر طرف نمی شوند و احتیاج به تخلیه جراحی دارند.
   موفق باشید

 • سلام آقاي دكتر،من ترزيق ژل خنده خنده انجام دادم و همزمان با اون دكتر بعدش ميكرونيدلينگ برام انجام داد،ولي اثر ژل تا يكي دو هفته باقي موند و دوباره صورتم ب حالت اوليه برگشت،مواد ژل مشكل داشته يا اثر ميكرونيدلينگ بوده؟

  1. درود بر ستاره
   انجام میکرونیدلینگ و تزریق ژل خط خنده در یک جلسه امکان پذیر می باشد که در ابتدا میکرونیدلینگ انجام شده و سپس تزریق ژل انجام می شود که البته میکرونیدلینگ بر روی خط خنده انجام نمی شود. در مورد کیفیت ژل بهتر است از پزشک خودتان سوال کنید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.